Výhodnú ponuku však nedostane každý. Môžu ju využiť len ľudia, ktorí sú zaočkovaní. Reč je o cestovnej kancelárii Bubo, ktorá ako prvá na Slovensku dáva zľavu všetkým očkovaným turistom. Ľudia na sociálnych sieťach vnímajú rozhodnutie kriticky a odkazujú, že s touto cestovkou skončili.

„Môže sa to niekomu páčiť alebo nepáčiť, ale po roku od vypuknutia pandémie je očividné, že jediná cesta k slobode vedie cez očkovanie. Chceme ísť príkladom a podporiť záujem Slovákov. A chceme, aby si sa na dovolenke cítil bezpečne a neroznášal vírus ďalej,“ komentuje Bubo svoje rozhodnutie na sociálnej sieti.

Vyjadrenia cestovky však môžu znieť aj ako motivácia pre očkovanie. Zľavu  uzná v prípade, ak sa do odchodu na zájazd dá turista zaočkovať aspoň prvou dávkou akejkoľvek vakcíny povolenej na Slovensku. Tých nezaočkovaných však nijako inak na pobyt neláka.

Jachta
Neprehliadnite

Ovládli moria, zátoky aj oceány. Jachtári zo Slovenska počas pandémie raketovo rástli

Dvojaký meter

Mnohí ľudia akciu Buba kritizujú a hovoria o diskriminácii. Podobné obavy vznikli už pred pár týždňami, kedy boli ohlásené očkovacie preukazy. Kritici tvrdili, že cestovné kancelárie budú uprednostňovať len tých „vyvolených“.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa