Kľúčom k úspechu pri sporení je pravidelnosť. Aj 20 eur mesačne vám pri vyššej úrokovej sadzbe môže v horizonte niekoľkých rokov priniesť zaujímavý výnos. Dôležité je rozhodnúť sa pre sporenie s výhodným úrokom a bez zbytočných poplatkov.

Určite si, ako dlho nebudete nasporenú sumu potrebovať

Pri rozhodovaní sa medzi sporiacim účtom a termínovaným vkladom je dôležité zodpovedať si, ako dlho nebudete finančnú rezervu na sporení potrebovať. V prípade, že nepotrebujete okamžitý prístup k nasporeným peniazom a môžete ich zhodnocovať niekoľko rokov, rozhodnite sa pre termínovaný vklad s výpovednou lehotou. Na termínovanom vklade aktuálne zhodnotíte svoje financie najlepšie.

Ak vaša finančná rezerva nie je veľká a chceli by ste mať peniaze v prípade potreby okamžite k dispozícií, vhodnou voľbou pre vás bude sporiaci účet. Ten získate vo väčšine bánk bezplatne k osobnému účtu. Dajte si však pozor na poplatky spojené s vedením účtu v banke.

Založenie sporenia zbytočne neodkladajte. Prihláste sa do internet bankingu a pravdepodobne zistíte, že sporenie si môžete založiť aj z pohodlia domova cez internet.