Európsky výrobca lietadiel Airbus sa priblížil k uzavretiu potenciálne rekordnej dohody o predaji 500 lietadiel s úzkym trupom najväčšiemu indickému prepravcovi IndiGo.

Objednávka by v prípade realizácie prekonala historický rekordnú predbežnú dohodu so spoločnosťou Air India o nákupe 470 lietadiel. Airbus podľa zdrojov zároveň súťaží s americkým konkurentom Boeing o kontrakt na dodávku 25 lietadiel so širokým trupom, tiež spoločnosti Indigo. Tá už patrí medzi popredných zákazníkov Airbusu s veľkým počtom objednaných lietadiel.

Šéf koncernu Airbus Guillaume Faury v máji potvrdil celoročné ciele, v rámci ktorých by mala spoločnosť dodať zákazníkom v tomto roku približne 720 komerčných lietadiel.

Ďalšie dôležité správy

KK32 archív Paríž - Na archívnej snímke z 18. júna 2015 lietadlo Airbus A380 počas skúšobného letu v rámci leteckého veľtrhu v Paríži. Zisk Airbusu v 1. kvartáli 2022 prekonal očakávania trhu. Najväčší svetový výrobca lietadiel tiež uviedol, že plánuje do roku 2025 o 50 % zvýšiť produkciu svojho najlepšie sa predávajúceho modelu A320neo na 75 strojov mesačne. FOTO TASR/AP
FILE - In this June 18, 2015, file photo, an Airbus A380 takes off for its demonstration flight at the Paris Air Show in Le B
Neprehliadnite

Airbus sa namiesto elektrického pohonu rozhodol staviť na vodík