Americká spoločnosť Airbnb, ktorá sprostredkúva ubytovanie, zverejnila horší než očakávaný výhľad na záverečný kvartál a jej akcie preto po utorkovom uzatvorení burzy oslabili. Zisk v treťom štvrťroku však stúpol o 46 percent na 1,2 miliardy dolárov a prekonal odhady analytikov. Spoločnosť to uviedla vo svojom oznámení.

Airbnb varovala, že dopyt po rezerváciách pravdepodobne spomalí a spomenula negatívny vplyv silného dolára na svoje podnikanie. Jej akcie po tom, čo výhľad po skončení burzového obchodovania zverejnila, oslabili o sedem percent.

Tržby v treťom kvartáli medziročne stúpli o 29 percent na 2,9 miliardy dolárov, tiež prekonali odhady. Spoločnosť zaznamenala historicky najvyšší počet rezervácií za tretí štvrťrok s takmer 100 miliónmi rezervovaných nocí a zážitkov.

Cestovný priemysel tento rok zaznamenal veľké oživenie po najlepšej letnej cestovnej sezóne za posledné tri roky. Čelia však rizikám globálneho rastu inflácie. Akcie Airbnb sa tento rok prepadli o viac ako tretinu, širší trh stratil zhruba len 19 percent.

Ďalšie dôležité správy

A man wears an Oculus VR Inc virtual reality (VR) headset at
Neprehliadnite

Akcie technologických gigantov prepadli. Dôvodom je silný dolár aj menej reklamy