Slovenská technologická pýcha AeroMobil potrebuje na prežitie minimálne 15 miliónov eur. Pre TREND to povedal súčasný šéf firmy Patrick Hessel s tým, že do konca roka 2022 bude AeroMobil uvedený do predaja.

Hoci sa ďalšiemu prototypu AeroMobilu pred pár týždňami podarilo na trenčianskom letisku vzlietnuť, svetový ohlas to nemalo. Pôvodne chcelo súčasné vedenie opäť prilákať veľké svetové médiá. Tie by dostali slovenské lietajúce auto do širšieho povedomia, tak ako sa im to podarilo pred pár rokmi. V tom období bol vo vedení marketingový mág Juraj Vaculík.

Pandémia však cestovanie ochromila a AeroMobil sa musel spoľahnúť sám na seba. Vedenie firmy hovorí, že dlho očakávaný let vyšiel na jednotku a stroj letel vo vzduchu niekoľko desiatok metrov. Videá či fotografie z letov však zatiaľ dostupné nie sú a firma ich verejne neprezentovala.

„Od septembra sme uskutočnili množstvo testovacích letov, ktoré pokračujú aj teraz. Potvrdili sme, že vozidlo letí stabilným a bezpečným spôsobom,“ povedal pre TREND Patrick Hessel.

Dlh voči zamestnancom

Okrem toho, že AeroMobil potrebuje niekoľko miliónov eur na svoje prežitie, trápi ho problém nevyplatenia bývalých zamestnancov. TREND má k dispozícií výpovede ex-zamestnancov firmy, ktorí však nechcú byť verejne menovaní. Spoločne tvrdia, že AeroMobil im doteraz nezaplatil mzdy či dohodnuté odmeny. Jednotlivé sumy siahajú k tisícom eur. Dotknutých má byť dokopy šesť bývalých zamestnancov.

Problémy s vyplácaním miezd mal údajne AeroMobil počas celého obdobia svojej existencie. Podľa jedného z bývalých zamestnancov bolo bežnou praxou, že výplaty meškali aj mesiac.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa