Nezabudnite, že cestovné poistenie kryje poistné udalosti ešte na Slovensku už od momentu, ako opustíte svoje bydlisko. Ak vás cestou na letisko prekvapí nepredvídaná udalosť, stačí kontaktovať asistenčnú službu poisťovne a dostanete presné inštrukcie, ako si uplatniť náhradu.

V poslednom čase evidujeme nárast poistných udalostí z rizika storna zájazdov. „Najmä pri deťoch sa môžu stať nepredvídateľné udalosti, kvôli ktorým nemožno odcestovať. Odporúčame preto, aby si rodina s deťmi storno pripoistila,“ pripomína manažérka cestovného poistenia UNIQA Ľubomíra Hricová. Poistenie storno poplatkov odporúčame dojednať najneskôr v deň úhrady prvej splátky sumy za zájazd/ubytovanie/cestovný lístok. Ak si ho však dojednáte až po zakúpení zájazdu/cesty, platnosť krytia z poistenia storna začína až 15. dňom po jeho dojednaní, resp. úhrade poistného.

V niektorých poistných balíkoch UNIQA sa môžete poistiť aj bez obmedzenia veku, máte v nich kryté všetky dovolenkové zimné či letné športy zakúpené priamo na pláži, ako napr. jazda na vodnom skútri, člnkovanie,  vodný bicykel či vodné lyžovanie. Už v základnom krytí je napríklad potápanie so vzduchovým prístrojom či vysokohorská turistika do 5.000 m.n.m.

V rámci liečebných nákladov poistenie kryje aj väčšinu chronických a existujúcich ochorení do limitu plnenia, ktoré si vyžadovali hospitalizáciu 9 mesiacov pred vznikom poistnej udalosti. V prípade, že Vám na dovolenke ochorie dieťa a musí byť hospitalizované, poisťovňa uhradí náklady na liečbu aj jeho opateru. „Poistenie kryje náklady na opatrovníka a rodiča hospitalizovaného dieťaťa a náklady za opatrovníka na hoteli v prípade skoršieho prepustenia z nemocnice  alebo náklady na ubytovanie rodiča v nemocnici,“  hovorí Ľubomíra Hricová z UNIQA.

V cestovnom poistení máte v rámci liečebných nákladov kryté aj ochorenie na Covid-19 a toto ochorenie kryje aj poistenie storno poplatkov. „Znamená to, že poistený si môže uplatniť náhradu storno poplatkov aj v prípade nákazy koronavírusom, hospitalizácii, domácej liečby alebo povinnej karantény, ak bol pred vycestovaním pozitívne testovaný PCR testom buď on alebo rodinný príslušník. Storno poplatky si v takom prípade môže uplatniť z rovnakej príčiny až 6 osôb v rámci jednej poistnej zmluvy.“ upresňuje Ľ. Hricová z UNIQA.