„Zodpovedne sme kontaktovali pamiatkárov, všetky stavebné úrady. Nakoniec sme sa rozhodli v rámci areálu postaviť stožiar, ktorý nám technické a iné možnosti dovoľujú. Určite to nie sú preteky. Skôr je to o tom, aby Slovensko malo stožiar v najväčších možných rozmeroch,“ skonštatoval s tým, že je to podobne aj v iných krajinách.

Dodal, že sprístupnené budú aj rozpočtové náklady. Osobne podľa svojich slov prispel na stavbu sumou 9-tisíc eur. Podobnou sumou podľa jeho slov prispel aj vedúci Kancelárie NR SR Daniel Guspan.

Zemné práce podľa jeho slov stoja 16-tisíc plus DPH, druhá časť výstavby by mala stáť 18-tisíc eur. „Dokopy suma nebude viac ako 34-tisíc plus DPH,“ skonštatoval s tým, že to tak vychádza po odrátaní jeho a kancelárovho príspevku z celkovej sumy, čo považuje za relevantnú cenu. Dodal, že bude rád, ak sa podarí stavbu dokončiť do 1. septembra tohto roka.

Tvrdí, že k svojej funkcii predsedu NR SR pristupuje zodpovedne a aj rozhodnutie postaviť tento stožiar bolo nutné. Vysvetlil, že pamiatkári upozornili na uchytenie zástavy na Bratislavskom hrade či streche parlamentu, ktoré podľa jeho slov nie je šťastné a môže sa stať, že na niekoho spadne.

„Keď už niečo máme robiť, nech je to poriadne. Nech je to niečo dôstojné, reprezentačné a niečo, čo je aj štandardom v okolitých štátoch,“ povedal A. Danko. Vysvetlil, že výška 30 metrov je maximálna výška, ktorú povolili kompetentné úrady. Porovnanie s Maďarskom vzniklo podľa jeho slov spontánne po tom, ako sa o tejto výške dozvedel, keď len skonštatoval, že je to viac ako v Maďarsku.