Vlani zomrelo v Maďarsku v súvislosti s ochorením covid-19 takmer 30-tisíc ľudí, čo je trojnásobok obetí covidu v roku 2020. V Rakúsku, ktoré maďarská vláda v oblasti protiepidemických opatrení dlho označovala za svoj vzor, zaznamenali štvrtinu tohto počtu, upozornil v pondelok spravodajský server 24.hu.

Štatistika úmrtí v Maďarsku výrazne stúpla

Na komplikácie súvisiace s covidom zomrel vlani v prepočte jeden pacient každých 18 minút. Kým v Rakúsku v roku 2021 testovali občanov v priemere 13-krát, v Maďarsku boli testovaní iba dvaja z troch ľudí, aj to iba raz.

Zatiaľ čo v roku 2020 bol počet obetí covidu v Maďarsku 1,5-násobne vyšší než v Rakúsku, vlani už bol štvornásobný, píše server 24.hu.

KK17 Viedeň - Policajti kontrolujú návštevníkom covidpasy na vianočných trhoch vo Viedni 17. novembra 2021. Rakúsko od pondelka zavedie celoštátny lockdown a od februára bude vyžadovať povinné očkovanie proti COVID-19. V piatok to vyhlásil kancelár Alexander Schallenberg. Lockdown by mal trvať maximálne 20 dní s prehodnotením situácie po desiatich dňoch. Informovali o tom agentúry APA a DPA.     Konzervatívny kancelár Schallenberg nové opatrenia oznámil v piatok predpoludním počas tlačovej konfe
Neprehliadnite

Rakúsko pre šírenie variantu omikron sprísni opatrenia v gastre i pri cestovaní

Dôvody nepriazniveného vývoja

Maďarský imunológ András Falus uviedol, že príčinou uvedeného nepriaznivého vývoja úmrtnosti je v prvom rade podstatne horší stav maďarského zdravotníctva oproti rakúskemu, horší je aj zdravotný stav občanov Maďarska v porovnaní s Rakúšanmi.

„V Maďarsku je navyše podstatne vyšší aj podiel neliečených chronicky chorých pacientov, čo má v čase pandémie tragický vplyv," podčiarkol Falus.

Očkovanie
Neprehliadnite

Maďarsko začalo vyvíjať vlastnú vakcínu proti covidu