Júnový termín na podávanie návrhov kandidátov sa preto opätovne posunul. Šéf parlamentu Boris Kollár určil nový termín na predkladanie návrhov do 26. augusta 2022. Voľba sa následne začne počas septembrovej schôdze Národnej rady SR. Post tak nebude obsadený viac ako päť mesiacov. Podnety pre verejného ochrancu práv však prichádzajú stále.

Podnety sa kopia, množstvo prípadov si počká na riešenie

Michaela Pavelková z odboru komunikácie a protokolu z Kancelárie verejného ochrancu práv potvrdila, že len od ukončenia funkčného obdobia M. Patakyovej zaevidovali 191 nových podnetov.

Tím kancelárie prichádzajúce podnety postupne analyzuje a pripravuje podklady a stanoviská na ich vyhodnotenie. „Aktuálne je na stole budúceho ombudsmana alebo ombudsmanky dovedna 179 podnetov určených na posúdenie a podpis. Z tohto počtu v máji pribudlo 108 podnetov,“ uviedla M. Pavelková.

Stôl budúceho ombudsmana alebo ombudsmanky sa tak neustále zapĺňa ďalšou agendou, ktorú bude potrebné riešiť. Počet podnetov, ktoré sú určené na podpis a ktoré pribudnú v júni, zverejnia na začiatku júla.

Čo sa deje s podnetmi, ktoré prichádzajú

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa