„Bez názvu“ – týždenný newsletter Adama Valčeka

Kedy je možné niekoho súdiť v neprítomnosti, pripomenutie, že zmena dizajnu tabuliek s EČV má opodstatnenie, chyba na billboarde ukázala, že Modrí, Most-Híd chceli financovať kampaň cez stranícku firmu a máme bližšie k tomu, aby Súdny dvor EÚ posúdil plošné zmrazovanie majetku?

Nenapísanie žiadosti. Previnenie sudkyne?

Predseda Špecializovaného trestného súdu Ján Hrubala podal disciplinárny návrh na kolegyňu sudkyňu Pamelu Záleskú. Dôvodom je podľa doteraz zverejnených informácií „opomenutie napísania žiadosti o predĺženie zákonnej lehoty na písomné vypracovanie súdneho rozhodnutia“.

J. Hrubala ju navrhuje potrestať zrážkami zo mzdy vo výške 30 percent na tri mesiace, čo naznačuje, že údajné previnenie vníma skôr ako vážnejšie – navrhovaná sankcia je totiž na hornej hranici tohto disciplinárneho opatrenia.

Žiadne ďalšie podrobnosti o prípade však nie sú známe a J. Hrubala avizuje, že ich ani neprezradí. Verejnosť sa ich preto dozvie najneskôr na pojednávaní disciplinárneho senátu Najvyššieho správneho súdu, na ktorom bude disciplinárny návrh oficiálne prednesený aj so všetkými podrobnosťami.

Táto správa ma cez týždeň zaujala formuláciou, ktorú predseda Špecializovaného trestného súdu zvolil v disciplinárnom návrhu: „Opomenutie napísania žiadosti o predĺženie zákonnej lehoty na písomné vypracovanie súdneho rozhodnutia“.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa