Súčasný starosta mestskej časti Bratislavy Nové mesto Rudolf Kusý bude kandidovať na post primátora. „Ste prvé médium, ktorému to vravím, áno, kandidujem na post primátora hlavného mesta Slovenska, Bratislavy. Dáva mi to veľký zmysel,“ uviedol v relácii Plus 7 dní Karty na stôl súčasný starosta mestskej Rudolf Kusý.

Jediná pravda Matúša Valla

Dôvodov, prečo sa pre kandidatúru rozhodol je podľa slov R. Kusého hneď niekoľko. „Podľa mňa posledné štyri roky sú pre Bratislavu stratené. Sú to možno tvrdé slová, no ja som starostom dvanásť rokov, predtým som bol krajským poslancom, miestnym poslancom a viem porovnať prácu štyroch primátorov,“ argumentoval R. Kusý.

Najväčším problémom je podľa jeho názoru spôsob úradovania súčasného primátora Matúša Valla, ktorého tím Bratislavu doslova ukradol. Zrejme to podľa jeho názoru nevníma každý, no presadzovanie jedinej pravdy pri riadení mesta je neprijateľné.

„Odrazu je iba jedna pravda, pravda tímu Vallo. A kto má iný názor, nemá ho správny. Ak to niekto nepochopí, tak je hlúpy. A keď stále v tom zotrváva, tak je nepriateľ,“ vysvetlil svoj pohľad starosta.

Peniaze rozhadzujú ako malé deti

Bratislava podľa názoru R. Kusého nikdy nehospodárila s takým objemom peňazí, ako za posledné štyri roky, a to aj napriek pandémii covidu-19. Do mestskej kasy pribudli vďaka zvýšenej dani z nehnuteľností, zvýšeným financiám zo strany štátu, vďaka parkovacej politike či developerskej dani.

„Toľko peňazí tu v živote nebolo. A s tými peniazmi sa oni hrajú ako deti. Jednoducho ich rozhadzujú na blbosti,“ dodal R. Kusý.

Podstatným dôvodom, prečo sa starosta mestskej časti Nové mesto rozhodol kandidovať na post primátora je, že Bratislava podľa jeho názoru dlhodobo stagnuje. „To, že sa konečne vysadia stromy, že sa sadia do kochlíkov a robia dočasné riešenia, a to, že sa opravujú chodníky, nie je rozvoj mesta,“ podotkol.

Problémom sú aj dočasné riešenia v meste. „Nie je možné urobiť dočasnú revitalizáciu verejného priestranstva pred prezidentským palácom s tým, že o rok, o dva už bude trvalé riešenie. Nie je možné robiť dočasnú revitalizáciu Krížnej ulice s tým, že veď potom bude trvalé riešenie,“ vysvetlil R. Kusý. Takýto prístup totiž nie je ničím iným, len zbytočným rozhadzovaním peňazí.

Neefektívne vynakladanie peňazí sa však podľa neho odzrkadľuje aj na vytváraní príliš vysokému počtu nových pracovných miest, ktorých má byť okolo 300. „Mesto s takýmto prebujneným magistrátom jednoducho nebude dlhodobo fungovať. A naozaj, mať viac ako 30 ľudí na PR? Má ich vôbec toľko americký prezident?“ uzavrel R. Kusý.

O tom, ako vníma parkovaciu politiku v meste Bratislava, ako by ju optimalizoval, ale tiež o tom, ako prežíval čas strávený za mrežami, sa dozviete v celom rozhovore.

Ďalšie dôležité správy

Simona Bubanova
Neprehliadnite

Spor medzi Matovičom a Sulíkom je iba zásterkou, podľa odborníčky ho Matovič šikovne predal

Karty na stôl s Norom Dolinským - hosť Peter Kmec (Hlas-SD), poslanec NR SR a bývalý veľvyslanec v USA
Neprehliadnite

Putin zrejme otestuje jednotu EÚ a ropu a plyn nám vypne, myslí si Peter Kmec

Karty na stôl s Norom Dolinským - hostia Miloš Svrček (Sme Rodina) a Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD)
Neprehliadnite

Strana SaS sa snaží do konfliktu zatiahnuť aj hnutie Sme rodina, myslí si poslanec Svrček