Sociálna sieť Twitter po prvý raz označila dva príspevky amerického prezidenta Donalda Trumpa ako zavádzajúce a upozornila čitateľov, že jeho tvrdenia o korešpondenčnom hlasovaní obsiahnuté v týchto tvítoch vyvrátili faktografickí kontrolóri. V noci na stredu o tom informovali tlačové agentúry AP, AFP a Reuters.

D. Trump v predmetnej dvojici príspevkov tvrdí, že korešpondenčné hlasovanie povedie k podvodom a zmanipulovaniu prezidentských volieb. Twitter pod oba príspevky umiestnil odkaz

„Overte si skutočnosti o korešpondenčnom hlasovaní“, ktorý používateľov zavedie k upozorneniu, že rozličné médiá ako CNN či The Washington Post citovali expertov, podľa ktorých sa korešpondenčné hlasovanie iba veľmi zriedka spája s volebnými podvodmi.

WA 4 Washington - Americký prezident Donald Trump gestikuluje počas stretnutia s majiteľmi reštaurácií, s ktorými diskutoval o dopadoch koronakrízy v Bielom dome vo Washingtone v pondelok 18. mája 2020. FOTO TASR/AP  

  President Donald Trump gestures as he leaves a meeting with restaurant industry executives about the coronavirus response, in the State Dining Room of the White House, Monday, May 18, 2020, in Washington. (AP Photo/Evan Vucci)
Neprehliadnite

Donald Trump pohrozil presunom republikánskeho zjazdu zo Severnej Karolíny

Twitter dlhodobo odoláva výzvam na cenzurovanie Trumpových príspevkov, ktoré často obsahujú invektívy a nepravdivé tvrdenia. Táto sociálna sieť, ktorá sa pre takéto situácie pokúša vymyslieť sankčné opatrenia, doteraz s Trumpovými tvítmi nerobila nič.

Twitter vo všeobecnosti zachováva neutrálny postoj k príspevkom politických lídrov s tým, že zverejnenie sporných tvítov pomáha hnať ich na zodpovednosť a podporuje diskusiu o danej problematike.

Twitter vlani vyhlásil, že zvažuje zavedenie varovných štítkov pri niektorých príspevkoch svetových lídrov so zámerom poukázať na to, že ich pravidlá nestoja nad všeobecnými zásadami používania tejto sociálnej siete.