Uplynulý týždeň bol bohatý na politické udalosti. Redakcia týždenníka TREND vyberá najzásadnejších päť z nich. Poslanci Národnej rady SR sa dočkali. Na mimoriadnej schôdzi, ktorú zvolala opozícia pre tajnú schôdzku najvyšších predstaviteľov štátu v priestoroch SIS, boli oboznámení s totožnými informáciami, o ktorých sa pred nimi rozprávali spomínaní pohlavári.

Keďže správa dostala punc tajnosti, celá schôdza zákonodarného zboru bola vo vyhradenom režime. Verejnosť mohla sledovať iba nekonečné tlačové besedy, počas ktorých rezonoval pocit, že ani ten, kto ich zvolal, nevie, o čom vlastne majú byť.

Parlament dostal príležitosť, aby sa oboznámil s tajnými skutočnosťami. Tie sú až tak prísne strážené a tajné, že z nich citujú nielen médiá, ale dokumenty sa objavili aj na internete.

Skutočnosť, že to dopadne podobným spôsobom, sa dala očakávať už od prvého okamihu. Ani len tajné stretnutie totiž nezostalo utajeným, aktéri sa navyše predbiehali v tom, kto povie menej.

To dokázala využiť opozícia na čele s Robertom Ficom a Petrom Pellegrinim na spomínanú mimoriadnu schôdzu. Zvyšok už je dobre známy.

Nabudúce by sa mohol premiér Eduard Heger, šéf parlamentu Boris Kollár, prezidentka Zuzana Čaputová a mnohí iní dohodnúť, že sa rovno stretnú za prítomnosti kamier. Výsledok bude rovnaký...

Koniec lesníka

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa