„Ministerkin biznis“

Mária Kolíková musí vysvetľovať a ak to nedokáže, mala by zvážiť svoje zotrvanie vo funkcii. Takáto veta sa ozývala počas uplynulého týždňa z viacerých politických strán. Je dôležité podotknúť, že výnimkou neboli ani tie koaličné. Hlavným kameňom úrazu je biznis jej brata a jeho podnikanie s biznismenom, ktorý prenajal budovu ministerstvu spravodlivosti. Tomu momentálne M. Kolíková šéfuje.

Zmluvu na prenájom podpísal ešte jej predchodca Gábor Gál. Hoci M. Kolíková pod ním pôsobila na poste štátnej tajomníčky, odišla v roku 2018, teda ešte predtým, ako sa o kontrakte začalo oficiálne rokovať. Verziu, že súčasná ministerka s podpisom nič nemala, potvrdil aj exminiter G. Gál. Vysvetlenie však evidentne nestačilo hnutiu OĽaNO.

Podľa stanoviska poslancov musí M. Kolíková ozrejmiť aj iné pochybnosti, aké to však majú byť, hnutie nekonkretizovalo. Na proces obstarania novej budovy sa pozrie spätne aj Nadácia Zastavme korupciu. S ministerkou sa chce rozprávať aj premiér Eduard Heger. Ako sa celá sága skončí, ukážu až najbližšie hodiny.

Rozuzlenie môže priniesť aj hlasovanie v Národnej rade SR, kde chce odvolať ministerku Smer. Mimoriadna schôdza je na programe už dnes.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa