Ďalší bývalí policajní funkcionári, expríslušníci Slovenskej informačnej služby (SIS) či jeden z najbohatších Slovákov. Väzenské cely opäť praskajú pod náporom zadržaných, v putách v uplynulých dňoch skončil napríklad jej bývalý šéf polície Milan Lučanský. Vyšetrovatelia neobišli ani spolumajiteľa finančnej skupiny Penta Jaroslava Haščáka. Menoslov zadržaných z ostatných mesiacov sa stále rozrastá, drvivá väčšina z nich bude navyše stíhaná väzobne.

Len pred niekoľkými týždňami si policajti posvietili na vlastné bývalé vedenie. Exprezident Policajného zboru Tibor Gašpar, bývalý riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry Peter Hraško či špeciálny prokurátor Dušan Kováčik podľa uznesenia tvorili organizovanú zločineckú skupinu, ktorú riadil nitriansky oligarcha Norbert Bödör. Vyšetrovanie sa naplno rozbehlo potom, čo sa rozhodol spolupracovať Ľudovít Makó, ktorý riadil Kriminálny úrad finančnej správy.

Obvinená Monika Jankovská pred vypočutím na NAKA v Nitre.
Zdroj: Karol Farkaš
Obvinená Monika Jankovská pred vypočutím na NAKA v Nitre.

Ešte predtým, ako začala polícia riešiť svojich vlastných, si prišla po sudcov a sudkyne. Po akciách Búrka či Víchrica skončili desiatky z nich v celách, v rozsiahlej skupine zadržali aj niekdajšiu štátnu tajomníčku rezortu spravodlivosti Moniku Jankovskú. Sudcov ovplyvňoval podľa polície aj vplyvný podnikateľ Zoroslav Kollár, ktorý putoval do väzby tiež.

Na snímke ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí) počas 16. schôdze parlamentu v Bratislave v stredu 21. októbra 2020. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Žiadne odvolacie súdy v Bratislave ani Košiciach? Tamojším sudcom sa Kolíkovej „mapa“ nepáči

Nitky smerujú aj k vrcholovej politike. Jedna z výpovedí hovorí o tom, že N. Bödör zaplatil 50-tisíc eur za to, aby nebol stíhaný synovec exministra hospodárstva Petra Žigu. Ten zatiaľ nechcel reagovať, v prípade potreby chce objasniť svoje stanovisko polícii.

Gorila ožila

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa