Lekárske odborové združenie na čele s Petrom Visolajským brojí proti adekvátnym podmienkam pre lekárov a súkromným nemocniciam. Ministerstvu zdravotníctva vyčíta, že vôbec povolilo Nemocnici Bory vstúpiť na trh, a to, že súkromná nemocnica v Malackách ešte neprišla o licenciu. Svoju nespokojnosť voči súkromnému kapitálu v zdravotníctve zahalilo združenie do témy „chaos v systéme nemocníc“.

Spomínaný chaos vidieť podľa P. Visolajského a jeho kolegov najmä v Bratislavskom kraji. „Jedna súkromná nemocnica si zavrie urgent, kľúčové nemocničné oddelenia a druhá sa otvorí mimo systém a sama si určí, čo bude a nebude vykonávať,“ povedal predseda LOZ P. Visolajský.

Sám však pripomenul, že lekári nemajú záujem pracovať na urgente, pre vysokú záťaž. A nejde iba o malackú nemocnicu. Ako dodal, v UNB v Ružinove rovnako klesol počet lekárov slúžiacich na urgentom príjme. Riešením celého problému by malo byť podľa P. Visolajského odovzdanie licencie malackej nemocnice. Problém s napĺňaním nielen personálnych noriem majú vo veľkej miere aj štátne nemocnice. V nich však zodpovednosť za takýto stav nenesie absolútne nikto.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa