Ak ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) nebude ochotná ustúpiť, hnutie Sme rodina bude tlačiť vlastný návrh zmien pri kolúznej väzbe. V ostatných víkendových diskusiách to priznal predseda strany Boris Kollár. Podľa jeho vlastných slov chce ísť do prípadného rizika aj s vedomím, že poruší koaličnú dohodu. Diskusia o kolúznej väzbe a jej možných úpravách prichádza v časoch, keď sú za mrežami desiatky bývalých vysokopostavených funkcionárov.

Aktivita hnutia Sme rodina tiež neprichádza zrovna v ideálnom čase. Len nedávno skončil vo väzení nominant strany a zároveň šéf Slovenskej informačnej služby – Vladimír Pčolinský. Jeho brat Peter šéfuje poslaneckému klubu, v parlamente je aj jeho manželka Andrea. Tieto skutočnosti evokujú pocit, že Sme rodina chce novelou zákona pomôcť niekdajšiemu riaditeľovi SIS.

Návrh ministerky M. Kolíkovej je už v pripomienkovom procese. Onedlho by mohol prejsť vládou a následne aj Národnou radou SR. Zmeny sa zavedú v maximálnej dĺžke kolúznej väzby, tú však bude možné na návrh prokurátora predĺžiť. Nie každý obvinený má totiž iba kolúzne dôvody pobytu za mrežami, drvivá väčšina má kombinované s preventívnymi a útekovými.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa