Ani desiatky rokovaní nestačili na to, aby sa koaličné strany dokázali zhodnúť na tom, akým spôsobom upravia podmienky takzvanej kolúznej väzby. Kým jeden tábor žiada urýchlené riešenie, druhý hovorí o potrebe širokej a odbornej diskusie. Nezhody, navyše odložili rokovanie Národnej rady SR. O téme sa bude hovoriť podľa posledných informácií, ktoré priniesol Denník N až na júnovej schôdzi zákonodárneho zboru. 

Aj bez toho ide debata o kolúznej väzbe ide v ostatných dňoch dolu kopcom. Namiesto toho, aby sa pravidlá menili na základe reálnych dát, stali sa predmetom politického boja. Hnutie Sme rodina, ktoré predložilo vlastný nápad na rokovanie parlamentu, chce novelu presadiť čo najskôr.

Šéf strany Boris Kollár v závere minulého pracovného týždňa ostro kritizoval ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú (Za ľudí), pretože podľa neho nekoná. Pýtal sa jej, koľko mŕtvych ešte potrebuje na to, aby sa s úpravou pohlo.

Faktom je, že počas uplynulých mesiacov evidujeme na Slovensku iba jediného mŕtveho. V závere kalendárneho roka si vo väzenskej cele siahol na život bývalý šéf policajného zboru Milan Lučanský. 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa