Strana Smer-SD pokračuje vo vyťahovaní účelových tém, ktoré majú jediný cieľ – nalákať národne orientovaných voličov. V ostatných hodinách strana Roberta Fica kritizovala vládu za vyhostenie ruských diplomatov, no poslanec Ľuboš Blaha zašiel ešte ďalej. Ruskej ambasáde adresoval list, v ktorom sa za kroky kabinetu premiéra Eduarda Hegera ospravedlňuje.

Vláda pritom nedávnym verdiktom o vyhostení troch ruských diplomatov iba prejavila solidaritu s Českou republikou. Naši susedia totiž poslali domov až 18 pracovníkov ruskej diplomacie. Dôvodom je podozrenie polície, že Moskva bola zapojená do výbuchov muničných skladov vo Vrběticiach z roku 2014. České orgány zachytili pohyb dvoch ruských agentov.

V prípade strany Smer-SD treba pripomenúť, že na strunu národného voliča nehrá prvý deň. Už v minulosti sa objavili tvrdenia R. Fica, ktorý verejnosti podsúval informácie, že všetky slovenské médiá sú napojené na mimovládky. Za nimi stojí podľa expremiéra finančník George Soros. Jeho meno s obľubou používajú zástancovia konšpiračných teórií po celom svete.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa