Nicholsonovej rozlúčka

Počas uplynulého týždňa azda najviac rezonovali udalosti okolo europoslankyne Lucie Ďuriš Nicholsonovej, ktorá ako čerešničku na torte oznámila svoj odchod z domovskej strany. Lavínu spustila jej kritika voči šéfke strany Za ľudí Veronike Remišovej, ktorú obvinila z toho, že Slovensko „vďaka jej ministerstvu“ príde o miliardu eur z európskych peňazí. L. Nicholsonová vyrukovala s kritikou na tlačovej besede, kde jej kryla chrbát aj poslankyňa Jana Bittó Cigániková.

Aktérky o probléme nehovorili so samotnou V. Remišovou. Tvrdenia niekdajšej dvojky liberálnej SaS otvorili sériu tlačových konferencií, kde obe strany sporu stoj čo stoj trvali na tom, že majú pravdu. Téma sa dotýka peňazí, ktoré sa údajne nepresunuli včas a teda ich nebude možné využiť napríklad na boj s dopadmi koronakrízy.

Tak či tak, bez ohľadu na to, ktorá strana má pri tvrdeniach navrch, vyjadrenia europoslankyne iba dokumentujú súčasnú koaličnú atmosféru. Nie je prakticky dňa, počas ktorého by si niekto do niekoho iného schuti nekopol. Dôkaz k situácii dodala na záver L. Nicholsonová na sociálnej sieti.

„Pýtate sa, prečo som to nemohla riešiť s vicepremiérkou. Pre dve veci: informáciu o nevyužitej miliarde som sa dozvedela až po funuse, keď sa s tým nedalo nič robiť. A po druhé, žiaľ, v tejto koalícii sú nie vždy vzťahy nastavené na efektívnu spoluprácu a ústretovú komunikáciu,“ napísala.

Opozičný tábor zatiaľ ráta skóre ačaká, až prehrmia korupčné kauzy, pri ktorých ľudia okradli Slovensko o milióny eur.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa