Centrálne banky zvyšujú úrokové sadzby najrazantnejšie za posledných 40 rokov. Napriek tomu si jednej z najvýznamnejších investorov histórie, Paul Singer z Elliott Managementu myslí, že svet je na ceste k hyperinflácii.

P. Singer nie je pritom hocijaký investor. V tomto roku jeho fond s aktívami vo výške 56 miliárd dolárov dosahuje výnos 6,4 percenta. Ako jeden z najstarších hedžových fondov na svete založený v roku 1977 pritom stratil peniaze počas celej svojej histórie iba v dvoch rokoch. Tvrdenia P. Singera o tom, že hyperinflácia spôsobí najväčšiu finančnú krízu od druhej svetovej vojny, znejú dôveryhodne.

Jeho úvahy sa zakladajú na pokračujúcom  kvantitatívnom uvoľňovaní centrálnych bánk, ktoré bude časom iba narastať. Budú sa tvoriť obrovské množstvá peňazí, ktoré nakoniec skončia hyperinfláciou.

P. Singer je skvelý investor, ktorý sa preslávil najmä svojim aktivistickým prístupom. Využíva skutočnosť, že vo vytipovanej firme získa menšinový podiel, ktorý mu ale zabezpečí nad spoločnosťou kontrolu. Zmení jej manažment a firme nastaví nové smerovanie. Akcie spoločnosti následne vzrastú a on ich predá zo ziskom. Táto stratégia mu ide výborne.

ilustracia, lagarde, graf, inflacia
Neprehliadnite

Inflácia na vrchole: Prečo inflácia prudko vzrástla a môže aj prudko poklesnúť

Veľká chyba veľkého investora

S chápaním monetárnych tém sa to už povedať nedá.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa