Akcia Sputnik V

Končil sa uplynulý víkend, väčšina obyvateľov riešila, aké nové opatrenia prídu v súvislosti s pandémiou, no medzitým sa odohrávala iná – nemenej zásadná tajná operácia. Premiér Igor Matovič, minister zdravotníctva Marek Krajčí a zopár zasvätených finalizovali nákup novej slovenskej (ruskej) tajnej zbrane v boji s ochorením Covid-19. Ako o niekoľko okamihov neskôr informoval nový samozvaný hovorca vlády Andrej Danko, naše vojenské dopravné lietadlá niesli z Ruskej federácie vakcínu Sputnik V.

Nasledovala tlačová konferencia priamo pri lietadle, na ktorej v podstate premiér informoval o nákupe za desiatky miliónov eur svoj vlastný kabinet. Ak by niektoré kritické hlasy chceli poukázať na to, že vakcína Slovensku v konečnom účtovaní môže výrazne pomôcť, treba podotknúť, že problémom nie je Sputnik V, ale skôr spôsob jeho nákupu. Ak totiž predseda vlády informuje kolegov o takejto zásadnej správe cez televízne obrazovky, môže pokojne vládnuť sám. Ibaže na to nemá mandát od voličov. Trucovať je vec jedna, zodpovednosť politikov úplne iná.

Ak by mu na túto eskapádu nikto nič nepovedal, najbližšie by sa mohol vypraviť po banány do Ekvádoru, kávu do Kolumbie, alebo po raketomety do Kazachstanu.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa