Ospravedlnenie

Nie je to tak dávno, čo predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico mával na tlačovom brífingu vraj "gestapáckymi" kabátmi, ktoré posielal prokurátorom. Dôvodom bolo podľa neho zmanipulované vyšetrovanie s cieľom očierniť niekdajších nominantov jeho strany. Nuž zdá sa, že onedlho si balíček šéf Smeru zoberie naspäť. 

Prokurátori, ktorí dozorujú tie najcitlivejšie kauzy podľa R. Fica vyhrážali bývalému príslušníkoví NAKA Mariánovi Kučerkovi, aby vypovedal v neprospech niektorých ľudí. Tento svedok sa za svoje tvrdenia ospravedlnil, na rade je teda R. Fico. Tento "pardón" navyše dotvára obraz, že kauzy nie sú na niekoho objednávku, ale na základe reálnych skutkov. 

Obraz politických pokynov však viacnásobnému premiérovi extrémne vyhovuje. Na súčasnú koalíciu navyše ukazoval prstom v časoch, keď mala najzásadnejšie problémy s vlastnou existenciou. Z pozície opozičného poslanca teda vlastne iba využil príležitosť a prilial trochu olej do ohňa. R. Fico je však dostatočne právne vzdelaný, aby vedel že aj osočovanie sa dá vyšetrovať. 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa