Náš človek

„Padni, komu padni“. Znelo heslo nielen Petra Pellegriniho, ale aj predstaviteľov súčasnej koalície. Tvrdenia, že nech už bude polícia vyšetrovať kohokoľvek a bude mať pritom voľné ruky, už dávno neplatia. Hnutie Sme rodina bráni svojho nominanta na čele tajnej služby Vladimíra Pčolinského zubami - nechtami. Vôbec pritom nevadí, že je podozrivý z korupčných trestných činov.

Podobná aktivita sa ale dala očakávať, pretože čím je vyšetrovanie bližšie k „našim ľuďom“, tým je nebezpečnejšie. Do útoku vyrazil šéf poslaneckého klubu Peter Pčolinský, brat zadržaného Vladimíra a aj manželka Adriana. Obaja si svoju nespokojnosť vyventilovali na ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi, ktorý bude o niekoľko dní čeliť odvolávaniu v parlamente.

Podľa poslancov šéf rezortu vnútra prehliada „jasné a zrejmé fakty“, ktoré svedčia v prospech V. Pčolinského. Ten by určite nezobral žiadne peniaze, o jeho vine navyše svedčia kajúcnici a chcú mu jednoducho ublížiť. Aj keď platí prezumpcia neviny, iba ťažko by sa dalo uveriť príbehu, že niekto schválne prizná vlastný podiel na korupcii iba preto, aby niekomu inému uškodil.

Výpovede takzvaných korunných svedkov sú navyše preverované viacerými inštitúciami. Oveľa reálnejšia je teda verzia, že hnutie iba bráni svojho chránenca a pojem o antikorupčnej vláde zostal iba mýtom z dávnych bájí a povestí.  

Zaujímavosťou je, že strana Borisa Kollára podľa posledných prieskumov verejnej mienky na obvinenie V. Pčolinského nedopláca. Jej preferencie sa pohybujú na rovnakej úrovni ako pred zadržaním niekdajšieho riaditeľa SIS.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa