Oficiálna spolupráca

Aj uplynulý týždeň bol bohatý na závažné celospoločenské udalosti. Týždenník TREND pravidelne prináša tie najzaujímavejšie z nich. Celkom nenápadná, no predsa viditeľná. Spolupráca strany Smer-SD so zoskupením Mariana Kotlebu dosiahla opäť nový míľnik. K rozvášnenému davu pred Národnou radou SR prehovoril nielen Ľuboš Blaha, ale aj samotný M. Kotleba. 

Protest pred NRSR
Neprehliadnite

Pred parlamentom pokračoval protest. Demonštrovať prišli stovky ľudí

Spolupráca, aj napriek tomu, že svojho času deklaroval Robert Fico hrádzu proti extrémizmu, zdá sa, medzičasom prosperuje. Ide o celkom pochopiteľný krok, obe strany sa už dlhšie bijú na rovnakom poli o identického voliča. Nenápadná kampaň zatiaľ prináša ovocie najmä Smeru, ktorý po dlhých mesiacoch prepadov začal pred nedávnom v prieskumoch rásť. 

To sa o ĽSNS povedať nedá. Zo strany navyše odišili známe tváre a ak zoberieme do úvahy, že sa približne 10-percentná podpora rozdelí na polovicu, M. Kotleba ešte bude mať dosť práce, aby sa aj v ďalšom období vôbec pozrel do parlamentu. Fakt, že sa s ním vezie na vlne populizmu aj R. Fico, je smutný pohľad. To posledné čo Slovensko potrebuje v časoch pandémie, sú vyhlásenia, ktoré so zdravým rozumom nemajú nič spoločné. 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa