Mikulec zostáva (ne)viditeľný

Súčasný premiér Eduard Heger nemusí nateraz hľadať nového šéfa rezortu vnútra. Odvolávanie Romana Mikulca skončilo podľa predpokladov - neúspešne. Verejnosť si ale v prípade, že obľubuje samotrýznenie, mohla vypočuť niekoľkohodinový maratón osobných urážok, vylievanie vedier špiny a podobných excesov dosýtosti počas rokovania Národnej rady SR. Akciu zvolala opozícia s jediným cieľom - rozhádať koaličné strany ešte viac (ak sa to vôbec dá poznámka aut.) a skrátiť čakanie na parlamentné voľby. 

Ani tento opozičný pokus sa nezaobišiel bez toho, že by niekto Robertovi Ficovi (Smer-SD) skočil na lep. Hnutie Sme rodina, konkrétne Peter Pčolinský a Adriana Pčolinská využili situáciu a z chuti si zanadávali na R. Mikulca za jeho doterajšie pôsobenie. Motivácia je jasná - brat a manžel Vladimír Pčolinský je stále vo vyšetrovacej väzbe, kam ho dostala polícia. Tú riadi R. Mikulec, hoci nepriamo, a tak je skrátka zodpovedný za obvinenie nominanta hnutia Borisa Kollára. 

To, že Sme rodina súhlasí s vyšetrovaním, iba ak sa netýka straníkov, je známe už dlhšie. Kritike R. Mikulca predchádzala snaha zmeniť podmienky vo výkone väzby tak, aby svetielko na konci tunela v prípade V. Pčolinského aspoň blikalo. Neporadilo sa a tak si našli predstavitelia strany iný, vhodnejší terč. Teraz však k samotnému ministrovi vnútra. Od začiatku výkonu svojej funkcie pôsobí niekdajší šéf vojenskej kontrarozviedky, ako keby ju stále riadil. 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa