K pochybeniu nedošlo. Kontroly z hygieny chodia, vyzerá to, že cvičia len zaočkovaní a tí, ktorí covid prekonali. Od stredy sa zmenil režim, treba kontrolovať viac. Tretia dávka sa stáva nutnosťou, k dvom očkovacím dávkam je potrebný test. Očkovanie bolo ešte na jeseň pre mnohých majiteľov fitnescentier nepredstaviteľnou priepustkou na bežiaci pás. Dnes nie je iné východisko.

Majitelia fitnescentier sa boja. Dva roky, kedy striedavo protestovali, oponovali vláde a nariadeniam a otvárali takmer ako poslední, stačili na to, aby dnes po tlačovkách ministra Lengvarského zdvihli telefón, vypočuli si desiatky minút relaxačnej čakacej hudby a od regionálneho Úradu verejného zdravotníctva sa dozvedeli, čo ich v najbližších dňoch čaká. „Konzultujú. To predchádza problémom. Prevádzkovatelia majú veľký záujem o výklad vyhlášok,“ skonštatovala Daša Račková z ÚVZ SR k decembrovým kontrolám a už aj januárovým zmenám.

Nechcené látky si do tela vpichovať nebudú. V zdravom tele, zdravý duch. Vitamíny a správny životný štýl pomáhajú. To všetko sú vety, ktoré počuť nielen z úst Novaka Djokoviča ale aj od návštevníkov fitnescentier. Samozrejme, že počas nemnohých pandemických vĺn fungovali malé fitnes kluby v ilegalite. Nájmy platiť treba a dnes by už nebolo z čoho.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa