Miera marazmu slovenskej politickej scény s každým týždňom neúnavne stúpa. Pri intenzite a bizarnosti aktuálneho diania môžeme občas zabudnúť aj na pandémiu a s ňou spojené protiepidemické opatrenia. Úroveň politickej diskusie v rámci koalície a opozície je viac než slabá.

Prvoplánové demagogické útoky opozície o návrate päťdesiatych rokov a ešte prvoplánovejšia obhajoba vládnych príslušníkov, ktorú by sa dalo jednoducho zhrnúť do frázy „lebo Fico“, nenaznačujú nič dobré. Pocit frustrácie a bezradnosti narastá s tým, že takto sa diskutuje o témach spojených s možným rozkladom bezpečnostných zložiek štátu, a tým pádom aj o priamom ohrození národnej bezpečnosti.

Na snímke premiér SR Eduard Heger (OĽaNO) spolu s poslancami hnutia OĽaNO počas tlačovej konferencie k mimoriadnej schôdzi parlamentu k stretnutiu v SIS 26. mája 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Kalamita štátu: premiér zlyháva, riadenie krajiny sa rozpadáva, silové zložky si robia čo chcú

Napriek tomu čo sa nám snažia prezentovať nominanti OĽaNO, trestné stíhanie bývalého šéfa tajných služieb, elitných vyšetrovateľov a inšpekcie rezortu vnútra nie je niečím normálnym. Ide o presný opak. Samozrejme, hlavný podiel viny nesú predošlé garnitúry, ktoré umožnili vznik podobného systému, no vánok rozkladu štátu je naďalej silný.

Vitajte na Slovensku, v krajine kde sa o detailoch krízy bezpečnostných zložiek dočítate na titulných stránkach novín a facebookových profiloch poslancov. Teraz si predstavte, čo sa tu mohlo diať pred zavedením sociálnych sieti.

Chabá obhajoba

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa