Bratislavčania sa sťažujú, že nemajú kde parkovať. Trávniky a chodníky pred bytovkami sú bežne obsypané voľne stojacimi vozidlami. Podobný problém majú aj ďalšie väčšie mestá na Slovensku. Riešení na toto neudržateľné parkovanie je niekoľko. Ľudia sa napríklad vzdajú áut a budú chodiť MHD či na bicykli a kolobežke. To však nezvláda každý a v zime už vôbec nie.

Druhá možnosť je vybudovať viac parkovísk. Lenže tie buď zaberú zeleň alebo musia vyrásť do výšky. A to je pre obyvateľov problém. Parkovací dom je prijateľný, ale len keď stojí pred susedovým domom.

Dopravne znacky
Neprehliadnite

Kde presne budú parkovacie domy v Bratislave? Mesto už má vytipované lokality

Sľúbené miesta nie sú

Vyriešiť parkovanie sľubujú aj komunálni politici. Veľké sľuby týkajúce sa parkovania dal napríklad aj primátor Bratislavy Matúš Vallo. Pred dvoma rokmi, keď ohlasoval spoplatnenie parkovania v meste, avizoval aj výstavbu parkovacích domov a záchytných parkovísk.

Výsledok po dvoch rokoch? Žiadna garáž ešte nestojí. Mesto zatiaľ zbiera dáta o obsadenosti lokalít a hľadá tie vhodné. S vhodnosťou však bude ďalší problém. Magistrát už zažil odmietavé reakcie starousadlíkov v Prievoze, ktorým sa nepáčili sociálne byty. To isté môže nastať aj pri parkovacích domoch. Svoje o tom vie starostka Karlovej Vsi, kde už občania jeden projekt na parkovaciu budovu zmietli zo stola.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa