Politické remeslo sa už dávno nevykonáva v parlamentných kuloároch, diskrétnych reštauráciách a salónikoch z dreveného masívu. Spolu s Igorom Matovičom a jeho hnutím neobyčajných ľudí na Slovensko dorazila renesancia vulgárnej politiky a komunikačných zlyhaní.

Nové vrcholy absurdity

Predošlé garnitúry určite nepôsobili ako etalón politickej kultúry a racionálnej komunikácie, no komunikačné počiny Matovičovho a po novom aj Hegerovho kabinetu dosahujú nový vrchol absurdity. Do popredia sa dostalo nielen riadenie štátu prostredníctvom súkromného profilu na Facebooku, ale aj tlačové konferencie, ktoré s ich pôvodnom definíciou nemajú veľa spoločné.

Zatiaľ čo pri Igorovi Matovičovi ako premiérovi to bolo aspoň čiastočne ospravedlniteľné, tak pri ministrovi I. Matovičovi je to neakceptovateľné. Financmajster Slovenska sa zatiaľ podujal len na neštandardné cesty do Moskvy a Budapešti, utiekol pred novinármi a ich otázkami o Sputniku a po novom oznamoval aj uvoľňovanie opatrení.

Na snímke líder hnutia OĽaNO Igor Matovič vo volebnej centrále strany po voľbách do NS SR v Trnave 29. februára 2020. FOTO TASR - Michal Svitok
Neprehliadnite

Slovensko sa dostalo do politickej regresie. Namiesto Európy sa blížime k Ukrajine

Nebol to ani premiér ani minister zdravotníctva, ale práve Igor Matovič, kto oznámil túto správu zhromaždeným novinárom. Napriek zmene na poste predsedu vlády, minister financií si aktívne vychutnáva svetlo reflektorov a úspešne zatieňuje nekonfliktného Eduarda Hegera.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa