Kým drvivá väčšina Sloveniek a Slovákov trávila sobotné popoludnie doma, pred Úradom vlády v Bratislave sa lomcovalo s bránou, rozháňalo vodným delom a mnoho iného. Niekto, kto nečítal počas dňa spravodajské weby a zachytil iba videá, by si oprávnene mohol myslieť, že ide o plnohodnotnú upútavku na novú, akciou nabitú bondovku. Reč je však o neohlásenom, respektíve nelegálnom proteste, na ktorom sa stretli tí najlepší z najlepších, aby vyjadrili slušným spôsobom svoju nespokojnosť s opatreniami v súvislosti s pandémiou ochorenia Covid-19.

Na mieste činu sa ukázali aj poslanci zo strany Mariana Kotlebu ĽSNS, ktorí sa nielen vyznamenali, ale aj ukázali, prečo sa striedajú na súdoch ako na hodinách klavíra. Diskusia s novinármi bez rúšok, argumenty o výrobe audiovizuálneho diela či nezrovnalosti opatrení so zákonom sú, našťastie, zaznamenané pre ďalšie generácie na videozáznamoch. V opačnom prípade by sa zrejme objavili znovu hrdinské vety o náhode, neschopnosti práce s počítačom a mnohé iné, ktoré už medzičasom zľudoveli ako dávne povesti či báje.

Na snímke protestujúci pred Úradom vlády SR počas neohlásenej protivládnej demonštrácie v Bratislave 17. októbra 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Demonštranti z protestu v Bratislave neujdú spravodlivosti, polícia zadržala niekoľko osôb

Pánom poslancom či dokonca europoslancom by mal niekto ponúknuť alternatívu, ak majú dostatok voľného času. Od samého začiatku pandémie hovoria o sprisahaní a o tom, že vlastne žiaden vírus neexistuje, takže sa logicky nemajú čoho obávať. Túto možnosť by sme mohli ponúknuť našim susedom z Českej republiky, kde nemocnice robia nábor prakticky na zastávkach hromadnej dopravy, pretože v zdravotníctve nezostal nikto voľný.

Pomoc by privítali rozhodne aj naši zdravotníci, ktorí denné svetlo zazreli od marca iba na niekoľko dní počas letných mesiacov. Voľné ruky by sa zišli určite v týchto časoch aj na Orave či v Bardejove, kde majú pomaly viac chorých ako tých zdravých. Vzhľadom na čoraz širšiu voličskú základňu by strana ĽSNS mohla zabezpečiť stovky pomocníkov, aby sme celosvetovú pandémiu zlomili práve v našich končinách.

Na snímke protestujúci pred Úradom vlády SR počas neohlásenej protivládnej demonštrácie v Bratislave 17. októbra 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Záchranári počas sobotného protestu v Bratislave ošetrili dve osoby

Ruku k dielu by mohli podať aj fanúšikovia futbalu, ktorí si ihneď po rozobratí úradu vlády kameňmi či železnými tyčami chceli odskočiť na zápas miestneho klubu. Zábery ukázali, že presne oni sú tí, ktorých zaujíma iba dianie na trávniku namiesto rozbíjania sedadiel či iných zariadení. Ak by s rovnakou vervou, s akou útočili na prítomnú políciu, pomáhali v nemocniciach, už dávno by o ochorení nebola vôbec reč.

Polícia má čo robiť. Minimálne bude musieť po vyhodnotení dôkazov rozviezť výtržníkov po celách vo všetkých okresoch, aby bolo dodržané nariadenie o zákaze zhromažďovania sa nad šesť osôb. Inak by mohol neohroziteľných nakoniec ohroziť neexistujúci Covid-19.