Mal to byť veľký deň pre Slovensko. Deň, v ktorom sa mala rodina Jána a Martiny dočkať vytúženej spravodlivosti. Deň, v ktorom sme mali svetu ukázať, že sme veľkou krajinou schopnou vysporiadať sa s vraždou novinára. A mal to byť deň, v ktorom sa malo Slovensko konečne nadýchnuť. Nič z toho sa nestalo.

Po najsledovanejšom súdnom procese, aký kedy táto krajina zažila, bola verejnosť presvedčená o vine Mariána Kočnera. Rozhodnutie súdu, podľa ktorého sú on a Alena Zuzsová nevinní, preto šokovalo krajinu. Oslobodenie bude nepochybne vnímané ako akt nespravodlivosti.

Pojednávanie na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku vo veci vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej z objednávky ktorej je obžalovaný Marián Kočner. Očakávaneho rozsudku sa zúčastnilo mnoho slovenských aj zahraničných médii. Na snímke je Marián Kočner pred začiatkom pojednávania.
Neprehliadnite

Kočner aj Zsuzsová sú nevinní. Vraždu Jána Kuciaka si podľa súdu neobjednali

Dôkazy boli síce len nepriame, ale dostatočne rozsiahle. Naopak, obhajoba tejto dvojice pôsobila chabo a miestami aj rezignovane. Podľa Denníka N bolo navyše rozhodnutie sudcov nejednotné.

Predsedníčka súdu Ružena Sabová, ktorá najlepšie poznala celý spis, bola presvedčená o vine, ale prehlasovali ju ďalší dvaja sudcovia Rastislav Stieranka a Ivan Matela. To všetko vyvoláva nielen pochybnosti, ale aj oprávnený hnev.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa