Smutno-veselo by bolo v najbližších dňoch na pracoviskách, keby politici upravili Zákonník práce cez navrhnutú novelu jedného z jej nezaradených poslancov. Teda, bol by to skôr taký smiech cez slzy. Navrhol zaviesť tri nové inštitúty pre očkovaných, a to platené voľno v deň očkovania, ďalšiu dovolenku až do 5 dní i jednorázový finančný príspevok 275 eur.

Na snímke sú príchody ministrov na 2. zasadanie vlády pod vedením premiéra Eduarda Hegera.
Neprehliadnite

Robiť sa peknými za cudzie peniaze? To vláde ide, chce dať očkovaným viac voľna a 275 eur

Poslanci vymysleli, zamestnávatelia by mali vykonať. Bez rečí, za vlastné peniaze a na vlastné náklady. A to všetko v čase pandémie, kedy mnohí ledva prežívajú a nevedia, aká bude ich budúcnosť.

Veľa starostí na hlavu vlády

Takto to však v praxi nefunguje. Priamo firmy tvrdia, že štát by mal riešiť úplne iné veci, ako sa im miešať do kompetencií a nastavovať im pravidlá, o ktoré nežiadali. Benefity pre ľudí na pracoviskách chcú spravidla určovať sami. Čím menej im do toho vládna koalícia zasahuje, tým lepšie. Napokon, problémov, ktoré by mala iniciatívne riešiť, je viac ako dosť.

Šéf rezortu zdravotníctva Vladimír Lengvarský chápe obavy koaličného hnutia Sme rodina v súvislosti s novelou k využívaniu COVID preukazov. Verí, že si s hnutím vydiskutuje ich pripomienky k zákonu.
Neprehliadnite

Bonusy očkovaným cez Zákonník práce. Firmy sa chytajú za hlavu, vláda nemá rozum, rieši čo nemá

Od jedného z najvyšších deficitov štátneho rozpočtu v histórii krajiny, ďalšej koaličnej krízy po rozpade strany Za ľudí, až po to, ako neustálou úpravou legislatívy neporušovať princípy právneho štátu, ktorý ešte ako-tak funguje. Čo rezort, to nevyriešené úlohy, ktoré bežnú verejnosť i podnikateľov pália čoraz viac.

Kontrola covid pasov v prevádzkach reštaurácie a kaviarni v susednom Rakúsku.
Neprehliadnite

Bonusy pre očkovaných nie sú v poriadku. Neočkovaní môžu ľahko vysúdiť odškodné

Reformy, ktoré boli ešte pred dvomi rokmi koalíciou avizované ako to najlepšie pre Slovensko, majú nakoniec ťažkosti uzrieť svetlo sveta. O daňovo-odvodovej reforme je ticho už pekných pár týždňov a ktovie, či ešte niekedy oslávi svoj návrat na scénu.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa