„Áno, robíme to aj kvôli Vladovi Pčolinskému,“ vyhlásil po návšteve bratislavského Justičného paláca šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár. Veta predsedu Národnej rady SR naplno demaskuje aktivitu strany z ostatných dní, keď z ničoho nič začali jej predstavitelia hovoriť o podmienkach vo väzbe. Priznanie, že iniciatíva prichádza aj preto, lebo je aktuálne nominant Sme rodina za mrežami, dostáva súčasnú koalíciu na úroveň, ktorú sama dlhé roky kritizovala.

Ani Robert Fico svojho času neprišiel s návrhmi zákonov, ktoré by sa tak okato snažili dostať jeho niekdajších chránencov spoza mreží. V súčasnej vláde je napríklad hnutie OĽaNO, ktoré sa samo označilo za protikorupčné a tvrdilo, že pojem „náš človek“ s odchodom Smeru skončil. Zdá sa však, že sa protagonistom spomínaných myšlienok posúva „prah bolesti“.

Zaujímavá je tiež vetná skladba „robíme to aj kvôli“ pretože platí skôr „iba kvôli“. Sme rodina sa snažila svoju aktivitu maskovať za rôzne heslá. „V takých podmienkach by nemali držať ani psov,“ vyhlasoval B. Kollár. Faktom ale je, že strana od volieb o téme väzby vôbec nehovorila. Až zadržanie V. Pčolinského spustilo jej aktivitu.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa