Všetci za jedného. Tak by sa dala v jednoduchosti pomenovať aktivita hnutia Sme rodina. Strana Borisa Kollára kritizuje prakticky každého, kto má v popise práce dozerať nad výkonom spravodlivosti na Slovensku. Dôvod je úplne jasný a zrejmý – nominant hnutia na čele Slovenskej informačnej služby Vladimír Pčolinský skončil vo väzbe, kde podľa predstaviteľov strany absolútne nemá čo hľadať. Samozrejme, platí, že na všetkých obvinených je potrebné pozerať ako na nevinných, opak musí preukázať prokuratúra a potvrdiť súd.

Na snímke minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) prichádza na 14. rokovanie Vlády SR 2. júna 2021 v Bratislave. FOTO TASR – Dano Veselský
Neprehliadnite

Hlasovanie za odvolanie Mikulca by bolo podľa Hegera porušením koaličnej zmluvy

Aj na bývalého riaditeľa tajnej služby treba použiť rovnaký náhľad. Jeho stíhanie ale sprevádza značná politizácia z domovského tábora, ktorá pridáva celému obvineniu niekoľko nových rozmerov. Tým prvým je podoba Sme rodina so stranou Smer-SD. Aj Roberta Fica zmobilizovalo masívne zatýkanie jeho bývalých nominantov. Na rozdiel od B. Kollára sa mu však darilo problémy s väzbou zovšeobecňovať bez toho, aby spomínal svojich chránencov.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa