Nikto v novodobej histórii Slovenska tak neprofitoval z politickej výmeny názorov ako Peter Pellegrini. Pri ňom dokonale platí pravidlo, že kde sa dvaja bijú, tretí vyhráva. Reč je opäť o dvojici Igor Matovič – Richard Sulík, ktorá „nesklamala“ ani počas ostatného víkendu. Ľudia si už hádam aj zvykli na to, že keď sa premiér či minister hospodárstva dostanú k slovu, tak si vzájomne pošlú zopár uštipačných odkazov. Podobný obraz budeme zrejme, bohužiaľ, sledovať až do najbližších parlamentných volieb, hoci obaja aktéri niekoľkokrát deklarovali, že s týmto hobby prestanú.

Odkazy cez médiá sa už ani nedajú spočítať. „Miesto toho, aby sme držali spolu, vám vlastný koaličný partner podráža nohy a desať mesiacov v kuse. To je najhoršie z toho,“ ponosoval sa najskôr I. Matovič v RTVS. Prešlo iba niekoľko hodín a zdatne mu dokázal sekundovať aj minister hospodárstva, ktorý v relácii Na telo s Michalom Kovačičom televízie Markíza komentoval viaceré témy, no následne neobišiel ani premiéra. Podľa neho je extrémne citlivý, ak počuje odlišný názor, a navyše je aj pomstychtivý. V skratke – pomerne solídny kabaret za peniaze daňových poplatníkov.

Na snímke nezaradený poslanec parlamentu SR Peter Žiga počas rokovania 17. schôdze Národnej rady (NR) SR 12. novembra 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Vyšetrovanie Petra Žigu ukazuje pravú tvár nového „Smeru“ Petra Pellegriniho

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa