Podpredseda ústavnoprávneho výboru a jedna z ústredných postáv pri voľbe nového generálneho prokurátora prilial naposledy olej do ohňa tvrdením, že radoví prokurátori bežne zoberú 500 alebo 1 000 eur a myslia si, že sa im za to nemôže nič stať. „To je ich štýl práce,“ vyhlásil Alojz Baránik.

Ak sa na tieto výroky pozeráme v kontexte najnovších správ o prepojení najvyšších predstaviteľov prokuratúry na organizovaný zločin, tak Baránikove tvrdenia sa nezdajú až také uletené. Problém je v tom, že poslanec k nim neprikladá žiadne dôkazy a ani nechce prezradiť svoje zdroje. Len sa skrýva sa za svoj poslanecký mandát, keď hovorí, že to má ako poslanec povinnosť pomenovať.

A. Baránik by však mal ako poslanec vedieť tiež rozlišovať, čo sú len krčmové reči. Tiež by mal lepšie zvažovať výroky, ktoré môžu byť posledným klincom do rakvy dôveryhodnosti tejto inštitúcie. Toto navyše prichádza v situácii, keď verejnosť, napriek šokujúcim odhaleniam, už aspoň začína veriť, že medzi vyšetrovateľmi a prokurátormi sú aj poctivci.

Vymeniť všetkých?

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa