Keď sa minulý rok v médiách objavili správy o náhlom ukončení spolupráce úspešného slovenského dizajnéra Jozefa Kabaňa so značkou Rolls-Royce, rozvírilo to mnoho špekulácií. Aj preto, lebo Slovák odišiel z celej nemeckej skupiny BMW, do ktorej Rolls-Royce patrí.

Jozef Kabáň
Neprehliadnite

Dizajnér Kabaň: Odísť z Rolls Royce bolo ťažké, ale správne rozhodnutie

Na jednej strane stáli komentáre, že spolupráca nebola ideálna, na tej druhej názory, že Jozef Kabaň dosiahol strop a smeruje do vlastného biznisu. Holandský portál o autách dokonca napísal, že za odchodom mohol stáť autoritársky prístup šéfdizajnéra BMW Group Holanďana Adriana von Hooydonka, pod ktorým sa za posledné roky vystriedalo viacero prestížnych dizajnérov.

J. Kabaň pritom do značky so symbolom Spirit of Ecstasy [ozdoba na kapote auta Rolls-Royce – pozn. TRENDU] prišiel len na jar minulého roka. To všetko otváralo priestor na dohady o nových výzvach v iných automobilkách, ale aj o vlastnom biznise. Tým by J. Kabaň získal priestor na ďalší rast a mohol roztiahnuť krídla, podobne ako strieborná emblémová soška Rolls-Royce.

Jozef Kabáň
Zdroj: Viktor Jordan

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa