Demokracia skrytá v tieni karpatských vrchov má svoje nevďačné špecifiká. Na ich odhalenie a spoznanie nie sú potrebné žiadne tajné informácie či dôkladné analýzy. Stačí stabilné pripojenie na internet a niekoľko minút voľného času.

Rozvrat doterajšieho fungovania štátu je každodennou realitou. Tradičné mocenské väzby sa popretŕhali a vyšetrovateľov de facto pustili z reťaze. Na výsledky nebolo treba dlho čakať.

Na snímke je bývalý šéf daňových kriminalistov Ľudovít Makó ktorý tvrdí, že Dušan Kováčik sa v roku 2017 angažoval pri prepustení bossa takáčovcov Ľubomíra Kudličku na slobodu.
Neprehliadnite

Svätý Makó, oroduj za nás. Čudný príbeh rozhovoru s kajúcnickou celebritou

Okrem bývalých vysokopostavených funkcionárov polície, prokuratúry, tajných služieb a rezortu vnútra sa medzi obvinenými objavil aj bývalý policajný prezident Peter Kovařík, ktorého obvinili zo zneužívania právomoci verejného činiteľa.

V pozadí obvinenia je podivné prerušenie zásahu policajnej inšpekcie a dlhodobo tlejúci spor medzi generálnym prokurátorom Marošom Žilinkom a špeciálnym prokurátorom Danielom Lipšicom.

Anketa
Ktorej strane sporu dôverujete viac?
  • 63%
  • 31%
  • 6%

Aktuálna situácia v bezpečnostných zložkách sa nenesie v duchu pozitívnej zmeny sľubovanej pred voľbami a chvíľu aj po voľbách. Jedine, že by tou zmenou mala byť úplná anarchia.

V takom prípade slová vládnych činiteľov o rozviazaných rukách polície naberajú celkom iný význam. Nebol by to pritom prvý prípad, keď občania interpretovali predvolebné sľuby inak ako politici.

Lipšic má prevahu

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa