Bolo krátko pred desiatou doobeda, posledná augustová sobota. Sedel som vo vlaku a cestoval do Trnavy. Vedľa mňa postávala trojica chlapcov v tínedžerskom veku a o niečom zanietene diskutovali.

Keď som sa započúval do ich rozhovoru, počul som slová ako „Lamborghini“, „GT-R“ či „Ferrari“. Okamžite mi bolo jasné, že máme rovnaký cieľ. 

Nešlo len o autá

Vystúpil som z vlaku, pred stanicou ma už čakal jeden z organizátorov Rally radosti, ktorá už čoskoro mala ovládnuť Trojičné námestie. „Trochu popŕcha, azda sa počasie úplne nezblázni,“ povedal som mu v rámci krátkej debaty v aute.

Rally radosti
Zdroj: Daniel Minárik

Odpoveď, ktorú som dostal, ma prekvapila a okamžite naladila na vlnu, ktorá sa niesla celým víkendom: „Áno, počasie má byť všelijaké. Dúfam, že to príliš neovplyvní zbierku, ktorú robíme, to by ma mrzelo najviac.“

Jedna veta so silným posolstvom ma utvrdila v presvedčení, že pri tejto akcii naozaj nejde iba o autá, ale najmä o pomoc deťom. Nie je to iba marketingová fráza, ale realita, ktorú cíti každý organizátor. Tento rok sa celá zbierka rozdelí medzi nemocnice v Trnave, Banskej Bystrici a Poprade, kde bude pomáhať deťom s nefrologickými ochoreniami. 

Pomoc prišla dvakrát

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa