Veľká udalosť, na ktorej je nie iba vecou prestíže sa zúčastniť. Všetky veľké aj menšie mená tam ukazujú svoju predstavu o tom, kam má smerovať tento segment. Pre bežného smrteľníka to však môže vyzerať len ako divadielko pre horných desať tisíc a príležitosť pre extravagantných tvorcov dostať sa do svetiel reflektorov. Lenže neuvedomujú si, že mnoho z tých nevšedných modelov sa po čase presunie z predvádzacích mól na stránky časopisov, potom do obchodov a nakoniec do ulíc.

Niektoré výstrelky ostatnú výstrelkami, no mnohé sa pretavia na akceptovanú a obľúbenú módnu vlnu. Tak isto aj všakovaké mobilné novinky na MWC sú ukážkou toho, čo sa skôr alebo neskôr dostanú do miliónov domácností a vreciek spotrebiteľov aj napriek tomu, že teraz to ešte nemusí byť masová záležitosť.

Tento ročník MWC mal dve nosné témy. Ohybné či flexibilné displeje a 5G siete. A okrem toho veľa nových smartfónov. Niekoľko z nich ozaj stojí za pozornosť.

MWC 2019: Všetko sa točí okolo zahnutého displeja a 5G

Huawei Mate X má po rozložení ohybého displeja uhlopriečku až 8&. Zdroj: Huawei

Na 5G s trpezlivosťou

Skratkou tohto ročníka MWC bolo jednoznačne všadeprítomné 5G. Mobilné siete piatej generácie sú oblasť, v ktorej takmer každá značka chcela mať nejaké zastúpenie. Či už vo forme smartfónu s 5G modemom alebo domáceho 5G routra a podobne.

O tejto technológii

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa