Druhá polovica roka 2021 je v znamení cloudu, prispôsobenia sa a 5G. Predchádzajúcich dvanásť mesiacov prinieslo výraznejšie zrýchlenie tempa digitálnej transformácie, než si ktokoľvek dokázal predstaviť. Dá sa predpokladať, že do roku 2025 dosiahneme úroveň digitalizácie pôvodne očakávanej v roku 2030. Podľa prieskumu Dell Technologies Digital Transformation Index z októbra 2020 zrýchlilo niektoré programy digitálnej transformácie celosvetovo až 80 percent podnikov.

Rýchly prechod k hybridnému usporiadaniu, výkonu práce na diaľku a k online predaju v záujme zachovania kontinuity podniku si vyžiadal prehodnotenie plánov zavádzania nových technológií. V počiatkoch pandémie firmy uskutočnili rýchle investície do informačných technológií (IT). Aktuálne situáciu znovu vyhodnocujú a investujú s cieľom dosiahnuť skutočnú dlhodobú transformáciu.

Hlavné priority rozvoja IT pre nasledujúce obdobie sa týkajú práce a štúdia z domova so zameraním na automatizáciu a agilitu celého IT pre konzistentnosť a prevádzkovú odolnosť. Platí to o všetkých odvetviach vrátane komerčného i verejného sektora. V nasledujúcich mesiacoch je preto možné očakávať viacero trendov.

Hybridný cloud pre hybridnú pracovnú silu

Investície do cloudových prevádzkových modelov, ktoré zahŕňajú verejné, privátne a edge prostredia, naďalej porastú a umožnia rýchle rozšírenie IT a jeho správu kdekoľvek. Podniky si zabezpečujú dáta, udržiavajú si o nich prehľad a chránia tak svoje informácie, pracovníkov a podnikanie. Cloud vrátane rôznych verejných privátnych a okrajových cloudov sa stáva spôsobom podnikania a čoraz viac ovplyvňuje podobu firemného IT.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa