Slovensko sa asi nikdy nebude nudiť. Keď sa našej politickej elite minú témy na bezvýznamné hádky a prázdne návrhy, na rad sa dostanú rôzne spravodajské hry a krčmové klebety. Aktéri z oboch strán politickej barikády prezradia médiám niečo kontroverzné, tie to veľmi rady zverejnia a verejnosť má ďalšiu tému na bežnú pouličnú konverzáciu. Politici sú šťastní, médiá majú dobrú čítanosť a občan je zmätený.

Zverejňovanie utajovaných informácií zo spisov a z výsluchov už nikoho neprekvapuje ani nepohoršuje. Stalo sa bežnou súčasťou života. Podobne ako tlačovkové excesy ministrov a nenávistné statusy opozičníkov na sociálnych sieťach. Ich konečný výsledok je pritom ľahko predvídateľný.

Zurianova dôveryhodnosť je v očiach bežného občana rádovo vyššia než v prípade dua bývalých premiérov
 

Fanúšikovia koalície sa ešte viac utvrdia v tom, že bývalá vládna garnitúra páchala početné neprávosti na právnom štáte aj na ich vlastnej peňaženke. Voliči opozície zasa získajú ďalší argument na spochybnenie takzvanej očisty.

V centre diania sa však nachádza aj veľká skupina občanov, ktorá nevie, čo si má myslieť. Medializované informácie ju síce znepokojujú, ale nedokáže posúdiť ich pravdivosť a dobré úmysly zdroja. Niet sa čomu čudovať.

Problémy koalície

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa