William Shatner sa vrátil z výletu do vesmíru plný emócií

Herec, hudobník, režisér a producent William Shatner, ktorý sa preslávil stvárnením kapitána Kirka zo seriálu Star Trek, sa dostal do vesmíru aj mimo televíznych obrazoviek. V kapsule New Shepard, ktorá patrí firme Blue Origin, dcérskej spoločnosti Amazonu, sa spolu s troma ďalšími pasažiermi „odvážne vydal tam, kam sa človek zatiaľ nevydal“.

Aj keď to nebolo presne takto, W. Shatner sa zaradil do pomerne úzkeho okruhu civilistov, ktorí sa do vesmíru dostali a nosia odznak astronauta. Zároveň, keďže má 90 rokov, sa na 11-minútovom výlete stal najstaršou osobou v kozme. Prvým hercom, ktorý sa vydal tam nahor, však nestihol byť.

Keď sa vrátil na zemský povrch, neubránil sa návalu emócií a dal priechod slzám. „Dúfam, že sa z toho nikdy nespamätám. Dúfam, že si uchovám to, čo teraz cítim. Nechcem to stratiť... Ide o nesmiernosť, rýchlosť a náhlosť života a smrti. Ó bože, je to neuveriteľné. Ten moment, keď vidíš zraniteľnosť všetkého. Vzduch, ktorý nás drží pri živote, je tenší, než tvoja pokožka. Každý na svete by to mal zažiť,“ povedal Jeffovi Bezosovi.

JB 23 Van Horn - Raketa New Shepard vyvinutá spoločnosťou Blue Origin miliardára Jeffa Bezosa počas štartu z kozmodrómu v meste Van Horn v americkom Texase 13. októbra 2021.  Znovupoužiteľná suborbitálna raketa New Shepard vyvinutá spoločnosťou Blue Origin miliardára Jeffa Bezosa v stredu úspešne odštartovala k hranici vesmíru a po zhruba desiatich minútach sa stroj aj oddelený modul úspešne vrátili na Zem. Jedným z členov posádky bol americký herec William Shatner, ktorý hral postavu kapitána K
Neprehliadnite

Ďalší rekord vo vesmíre – jeho hranicu dosiahol 90-ročný človek, herec zo Star Treku W. Shatner

Blue Origin je vraj plná sexizmu a toxicity

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa