Apple oznámil dátum konferencie

Americká spoločnosť Apple oznámila, že tradičná vývojárska konferencia Worldwide Developers Conference (WWDC) sa bude tento rok konať od 7. do 11. júna. Ako už z názvu vyplýva, konferencia je zameraná najmä na vývojárov, nakoľko sa dozvedia o pripravovaných novinkách v operačných systémoch zariadení iPhone, iPad, Mac, Apple TV či Apple Watch. Akcia sa aj napriek zlepšujúcej sa situácii s pandémiou nového koronavírusu podobne ako minulý rok uskutoční online. Apple si dáva na online konferenciách veľmi záležať a preto aj teraz sa budú môcť diváci tešiť na prepracovaný audiovizuálny zážitok. K dispozícii bude na webe Applu, v aplikácii Apple Developer a spätne aj na Apple TV.

Na konferencii WWDC nie je zvykom, aby gigant predstavoval hardvérové novinky. Tento rok sa však podľa dostupných informácií Apple rozhodol predstaviť nový MacBook Pro s procesorom M1X. K dispozícii majú byť hneď dve verzie, a to 14- a 16-palcová. Zariadenie by malo mať hranatejší tvar a absentovať bude dotykový Touch Bar. Získa však viacero konektorov pre ešte efektívnejšiu prácu.

Apple
Neprehliadnite

Apple čelí v Británii žalobe kvôli cenám v obchode App Store

Výborný rok pre Mall Group

Spoločnosť Mall Group na čele s novým riaditeľom Janom Hanušom oznámila hospodárske výsledky za svoj obchodný rok, pričom po prvýkrát v histórii je v zisku. Spoločnosti, ktorá pôsobí na deviatich trhoch, sa podarilo vygenerovať tržby vo výške 20,7 miliardy korún, čo je v prepočte asi 814 miliónov eur. Medziročný nárast je tak na úrovni 26 percent. Presné čísla ohľadne zisku spoločnosť však prezradiť odmietla.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa