Problém vznikol už dávnejšie a udalosti sa zrejme dali do pohybu vo chvíli, keď jedna majiteľka vozidla Tesla vystúpila na pódium na šanghajskom autosalóne a vyhlásila, že Tesla má chybné brzdy a jej rodičia sa preto zranili pri nehode.

Efekt snehovej gule

Po tomto incidente začali aj ďalší ľudia vyhlasovať, že ich autá značky Tesla majú chybné brzdy a spôsobujú nehody. Situácia zašla až tak ďaleko, že niekoľko oblastí v Číne z bezpečnostných dôvodov zakázalo ich použitie.

Automobilka od začiatku oponovala. Podľa nej nešlo o nehody spôsobené chybnými brzdnými systémami, ale chybou vodiča. Napokon sa ukázalo, že príbehy ľudí boli skutočne vymyslené a niekoľko ich pôvodcov sa už verejne ospravedlnilo. Priznali, že si obvinenia vymysleli a v médiách či na sociálnych sieťach sa ospravedlnili za šírenie dezinformácií.

Jeden z najviac rozšírených prípadov pochádzal od majiteľa vozidla Tesla z mesta Wen-čou v provincii Če-tiang. Po viac ako roku sa priznal nielen k šíreniu dezinformácií, ale aj k tomu, že si príbeh vymyslel s úmyslom zdiskreditovať Teslu. Nehodu spôsobil tým, že namiesto brzdy šliapol na plynový pedál.

Úročník hádže nápoj na vozidlo Tesla Model 3
Neprehliadnite

Američania neznášajú Teslu. Útočia na majiteľov a odrezávajú káble nabíjačiek

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa