Firma zatiaľ neuviedla žiadne detaily, nie je známy dokonca ani názov modelu, no rok 2023 ako dátum uvedenia na trh je potvrdený. V porovnaní s konkurenciou sa Jeep s elektrifikáciou svojich vozidiel veľmi neponáhľa.

Automobilka už predstavila plug-in hybridné varianty modelov WranglerGrand Cherokee. Chystá sa tiež offroadová verzia Grand Cherokee, ktorá by mala mať takisto aj hybridný pohon.

Koncept elektrického Jeepu.
Zdroj: Stellantis
Koncept elektrického Jeepu.

Model, ktorý má prísť na trh budúci rok však bude prvý s čisto elektrickým pohonom od tejto značky. Tá nedávno oznámila, že chce mať varianty s nulovými emisiami pre každý svoj model už v roku 2025, a to aj popri hybridných verziách.

Elektrický bude aj Ram

Medzinárodný konglomerát Stellantis, ktorý vznikol minulý rok po spojení Fiat Chrysler a PSA Group, má pomerne rozsiahle plány a elektromobil Jeep do nich dobre zapadne. V pláne je tiež elektrická verzia pickupu Ram 1500 od Dodge.

Ten je však zatiaľ zrejme iba v štádiu návrhu dizajnu a podľa obrázkov sa zdá, že si výrobca necháva dostatok priestoru na jeho zmeny.

Divízia Ram chystá tiež elektrickú dodávku ProMaster, ktorá by sa mala stač súčasťou flotily Amazonu v roku 2023.

Je pravdepodobné, že elektrický Jeep aj Ram 1500 budú postavené na platforme STLA, ktorá je jednou zo štyroch platforiem pre elektromobily v plánoch koncernu Stellantis.

KK32 Topeka - Na archívnej snímke z 5. apríla 2021 elektromobil Tesla sa nabíja na stanici v americkom meste Topeka. Americký výrobca elektrických vozidiel Tesla oznámil za 1. kvartál prudký rast zisku, k čomu prispel dvojnásobne vyšší predaj vozidiel než pred rokom. Spoločnosť tak oznámila už siedmy ziskový kvartál po sebe. FOTO TASR/AP
FILE - In this Monday, April 5, 2021 file photo, a Tesla electric vehicle charges at a station in Topeka, Kan. With strong sales of its electric cars and SUVs,
Neprehliadnite

Tesla umožnila nabíjať elektromobily zadarmo v okolí Ukrajiny vrátane Košíc