„Česká republika a Slovensko sa radia medzi najsilnejšie krajiny v Európe, pokiaľ ide o technologické talenty a ich snahu realizovať potenciál digitalizácie,“ uviedla nová riaditeľka. V minulosti pôsobila v medzinárodných spoločnostiach Metro C & C, Dante international, Flanco Retail, Whirpool Romania a AIG. Vyštudovala Akadémiu ekonomických štúdií.

Časopis Forbes zaradil V. Lucaovú medzi TOP 100 generálnych riaditeľov a 50 najvýznamnejších žien v rumunskom biznise. Získala ocenenie za rozvoj podnikania, inovatívny obchodný model, projekt najlepšej digitálnej transformácie a najlepšiu kampaň zodpovedného podnikania. Za jej vedenia sa Microsoft v Rumunsku stal zamestnávateľom číslo jedna.

Pandemický rok priniesol do našich životov zásadné zmeny. Ako hodnotíte vlaňajšok z pohľadu spoločnosti Microsoft?

V prvom rade by som chcela povedať, že je pre mňa nesmiernou výhodou pracovať v technologickom priemysle a mať možnosť flexibility práce odkiaľkoľvek. Som vďačná všetkým, ktorí pracujú v kľúčových pozíciách, najmä v popredných líniách, pretože nám ostatným umožňujú pracovať na diaľku alebo hybridným spôsobom.

Áno, od minulého roku čelíme náročnému obdobiu a verím, že ho čo najskôr prekonáme. Zároveň musím povedať, že výzva, ktorej čelíme, viedla aj k úžasným príkladom vynaliezavosti a rýchlej transformácie, ktoré vidíme u našich zákazníkov vo všetkých odvetviach a typoch organizácií. Udiali sa síce v krátkom čase, ale zato spôsobom, ktorý poskytuje dobré základy pre dlhodobú transformáciu.

Digitálna transformácia ekonomiky sa od začiatku pandémie zrýchlila. Tento proces vnímam ako zásadný pre hospodárstvo, ale aj pre spoločnosť všeobecne. Zrýchlenie prišlo prirodzene, takmer organicky, ako reakcia na aktuálnu potrebu. Významne zmenilo spôsob, akým fungujeme a pracujeme v globálnom meradle. Bola to však reakcia na riešenie problému. V súčasnosti je dôležité, ako na tom budeme stavať, aké podnikneme kroky, aby sme nastúpili cestu transformácie, ktorá nás prenesie do budúcnosti, a nielen vyrieši problémy súčasnosti.

Šimon Šicko, Pixel Federation
Neprehliadnite

Šicko: Nehľadáme kapitál, ale priestor na škálovanie

Čo dosiahol Microsoft pod vašim vedením?

Úspech spoločnosti Microsoft tkvie v jej organizačnej kultúre. Aj preto bolo mojím počiatočným cieľom umožniť môjmu tímu dosiahnuť viac, rásť a rozvíjať sa, meniť výsledky a tešiť sa zo svojej práce. Následne som sa zamerala na posilnenie našich obchodných partnerstiev a aliancií na trhu. Sústredila som sa na to, aby sme umožnili našim zákazníkom a partnerom dosiahnuť ich obchodné ciele, nastaviť ich stratégiu inovácií a zároveň aj vylepšiť ich zákaznícku skúsenosť.

Dlhodobo aktívne prispievame k vzdelávacím iniciatívam, zvyšujeme rozsah digitálnych zručností tak odborníkov v oblasti IT, ako aj bežných občanov. Podporujeme rôzne organizácie v ich zotavovaní sa po kríze, objavovaní nových príležitostí a inovácií v záujme ich udržateľného rozvoja. Podporujeme podnikateľské komunity, start-upy a investujeme do organizácií, ktoré umožňujú rozvoj žien nielen v IT sektore.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa