V princípe je to pomerne jednoduché. Keď používate navigáciu, štandardne na displeji vidíte mapu. Či už plochú (2D), alebo priestorovú (3D), ale stále „len“ mapu, čo je prenesené technické zobrazenie reality.

AR navigácia spolupracuje s foťákom v mobile a na displeji zobrazuje reálne prostredie, do ktorého zasadí ďalšiu vrstvu – virtuálnu cestu.

Zreteľnejšie tak vidíte, kde máte zabočiť alebo aká prekážka číha na vozovke. Podobne ako sa v Pokémon Go v parku či na chodníku vyskytovali Bulbasaur alebo Charmander.

Podľa Sygicu, ktorý AR rozšírenie svojej navigácie nazýva Real View, novinka zvyšuje bezpečnosť na cestách. Šoféri nemusia sledovať mapu na telefóne, a pritom im neujde nič dôležité na ceste či diaľnici.

Navigácie v mobiloch sú už bežnou výbavou vodičov, počas letných dovoleniek zrejme viac ako inokedy. A keďže displej je veľký žrút energie, užitočnou pomôckou na cestách môže byť aj powerbanka alebo autonabíjačka.

Navigácie v mobiloch sú už bežnou výbavou vodičov, počas letných dovoleniek zrejme viac ako inokedy v zvyšku roka. A keďže displej je veľký žrút energie, užitočnou pomôckou na cestách môže byť aj powerbanka alebo autonabíjačka.

Napríklad Huawei AP38, ktorá podporuje technológiu nabíjania SuperCharge. Popri nabíjacom štandarde 5V/1A a rýchlym nabíjaním 9V-5V/2A ponúka SuperCharge aj mód ešte rýchlejšieho nabíjania 5V/4,5A.

Lovíte počas šoférovania pokémonov? Tak táto navigácia sa vám bude páčiť

Autonabíjačka Huawei AP38 s podporou SuperCharge Zdroj: Huawei

Zariadenie má dva USB porty, takže naraz sa cezeň dajú dobíjať dva telefóny. Alebo mobil a tablet – v balení má metrový USB-C kábel, ktorý dosiahne aj na zadné sedadlo.