Tesla vo veľkom prepúšťa z divízie Autopilot

Len nedávno povedal Elon Musk, že sa chystá znížiť počet zamestnancov svojej automobilky Tesla asi o desať percent. V súčasnosti už má na stole približne dvesto výpovedí, ktoré sa týkajú divízie zodpovednej za vývoj autonómnej funkcie Autopilot.

Elon Musk, Tesla
Zdroj: Getty Images

Zároveň sa zatvára pobočka v kalifornskom San Mateo, kde títo zamestnanci pôsobili. Prepúšťanie práve tu pôsobí trochu zvláštne, keďže Autopilot a FSD sú autonómne systémy, ktoré Tesla doteraz zaraďovala medzi životne dôležité.

Z tímu, ktorý mal 276 členov, zostalo iba 81 tých, ktorí budú preradení na iné pobočky spoločnosti. Medzi prepustenými sú pritom manažéri aj dátoví analytici, takže sa nevyberalo podľa funkcie. Podľa serveru TechCrunch má však ísť prevažne o zamestnancov, ktorí mali menej skúseností a nižšie mzdy za jednoduché pracovné úkony.

PK 23 archív Drážďany - Na archívnej snímke z 8. júna 2021 pracovník fabriky nemeckej automobilky Volkswagen kladie logo na prednú časť modelu ID.3 v Drážďanoch. Agentúra DPA v pondelok 18. apríla 2022 informovala, že po približne mesiaci nútenej odstávky po zavedení lockdownu s cieľom obmedziť šírenie koronavírusového variantu omikron sa závody nemeckej automobilky Volkswagen na severovýchode Číny vracajú k produkcii. FOTO TASR/AP

ARCHIV - 08.06.2021, Sachsen, Dresden: Ein Mitarbeiter von Volk
Neprehliadnite

Volkswagen, Ford či Nio. Všetci chcú poraziť Teslu v objeme výroby elektromobilov